ביטוח בריאות

ביטוח בריאות מהווה את אחד מסוגי הביטוח החשובים ביותר שיכול לסייע לנו במקרים שבהם יש לנו הוצאות רפואיות גדולות, או כאשר אנו לא יכולים לעבוד מכל סיבה שלא תהיה. כיום זמינים עבורכם סוגים שונים של ביטוח בריאות שאתם יכולים לבחור ביניהם, וכעת תוכלו לגלות בדיוק מה כל אחד מהם יספק לכם בעת הצורך.

ביטוח בריאות – מה חשוב לדעת?

ביטוח בריאות מכסה כאמור מכלול של צרכים רפואיים, כמו השתלות, ניתוחים, סיעוד, גילוי מחלות קשות, וגורמים נוספים אחרים. בישראל קיימים סוגים שונים של ביטוח בריאות שאתם יכולים ליהנות מהם אשר מוצעים במחירים שונים וכוללים מגוון כיסויים בריאותיים:

  1. ביטוח בריאות ממלכתי – ביטוח המסופק על ידי המדינה, והתשלום עבורו הוא אחיד עבור כל תושבי ישראל. במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי, מכוסים שירותי בריאות הנקבעים על ידי המדינה ומשרד הבריאות אשר קרויים “סל הבריאות”.
  2. שירותי בריאות נוספים (שב”ן) – שירותי ביטוח בריאות המוצעים על ידי קופות חולים והמספקים שירותים שאינם נכללים בסל הבריאות.
  3. ביטוח בריאות פרטי – מוצע על ידי חברות פרטיות שונות, כמו ביטוח בריאות הראל, וכולל שירותים נוספים שאינם כלולים בסל הבריאות או השב”ן.

שירותי בריאות נוספים – מה הם כוללים?

שירותי בריאות נוספים מוצעים כחבילה עבור אנשים המעוניינים בביטוח בריאות מורחב יותר לעומת ביטוח בריאות ממלכתי. ביטוחים מהסוג הזה מכסים תחומים רפואיים שונים, והם מציעים ללקוחותיהם את הכוח לבחור שירותים מסוימים שאינם מוצעים בתוכנית ביטוח בריאות ממלכתי. השירותים הללו כוללים ייעוץ דיאטני, אופציה לבחור מנתח, קבלת חוות דעת ממספר רופאים שונים, שירותי טיפולי שיניים נרחבים, ועוד.

ביטוח בריאות עושים אצל דרור חסון סוכנות ביטוחכל קופת חולים מציעה מספר דרגות של שירותים הנבדלות זו מזו מבחינת השירותים המוצעים במסגרתן, וגם מבחינת המחיר החודשי שצריך לשלם עבורן. אותו תשלום חודשי נקבע על פי מספר פרמטרים נוספים, כמו הגיל של המבוטח. מצבם הבריאותי של אנשים אינו מהווה מגבלה בעת רכישת ביטוח בקופות חולים. פירוש הדבר הוא שאסור לסרב להעניק ביטוח לחברים שונים על סמך מצבם הבריאותי. אף על פי שהתוכניות השונות בקופות חולים נקבעות מראש, הן יכולות לעבור שינויים אשר יחולו על חברים חדשים וגם על חברים שכבר יש להם תוכנית ביטוח. השינויים הללו נקבעים בהתאם להחלטות של משרד הבריאות, וחובה לדווח עליהם מראש למבוטחים ולמבוטחות בכל קופה.

ביטוח בריאות פרטי – סוגי תוכניות ודגשים חשובים

בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים ביטוח בריאות פרטי נוסף על ביטוחים המוצעים בקופות החולים, וזאת בשל הכיסויים הנרחבים שחברות הביטוח מציעות לחברים שלהן. עבור תשלום חודשי קבוע שנקבע בהתאם לתוכנית שבוחרים, אתם יכולים לקבל מגוון שירותים המוצעים על ידי חברות שונות, כמו הפניקס ביטוח בריאות. 

הפרמיה הזו מאפשרת לקבל ביטוח נרחב והחזרים במקרים של הוצאות גדולות שלא תמיד ניתן לצפות מראש:

ניתוחים פרטיים – כיסוי עבור ניתוחים פרטיים המבוצעים בישראל. ניתן לבחור את המנתח מרשימה של מנתחים שיש להם הסכמים עם חברת הביטוח, מה שמאפשר לקבל את הוצאות הניתוח ישירות למבוטח. הכיסוי חל “החל מהשקל הראשון” והוא כולל תשלום עבור נסיעה באמבולנס, אחיות חדר ניתוח, שירותי הרדמה, ובמקרים מסוימים גם תשלום עבור שירותי החלמה, כמו פיזיותרפיה לאחר ניתוח.

ביטוח מחלות קשות – ביטוח אשר מעניק כיסוי ופיצוי במקרים של אירועים רפואיים קשים, או מחלות קשות. בשנת 2004 יצאה הוראה אשר מחייבת את חברות ביטוח להגדיר סטנדרטים מינימליים עבור מחלות אשר מכוסות בפוליסה.

שירותים שאינם דורשים אשפוז (שירותים אמבולטוריים) – מגדל ביטוח בריאות וחברות ביטוח פרטי נוספות מציעות שירותים שאינם כוללים אשפוז, כמו שירותים במרפאות חוץ, ולפעמים גם במחלקות של בתי חולים. טיפולים כמו סריקות MRI ובדיקות אחרות נכללים בביטוח המסופק על ידי חברות ביטוח פרטיות.

ביטוח אסונות (קטסטרופות) – כיסוי המאפשר לקבל שיפויים במקרים של אירועים רפואיים חמורים ופתאומיים, כמו טיפולים בחו”ל, השתלות של איברים שונים, תרומות מח עצם, תשלום עבור תרופות שלא נמצאות בסל הבריאות, וגם ביטוח עבור מחלות קשות, כמו סרטן, והטיפולים הנלווים למחלות הללו.

ביטוח סיעודי – ביטוח המאפשר לסבסד עזרה סיעודית במקרים של מחלות קשות, או לאחר ניתוחים, כאשר לא ניתן לעשות פעולות בסיסיות לבד.

בדומה לביטוחים אחרים, ביטוח בריאות פרטי מפוקח בקפידה על ידי המפקח על הבריאות, אשר משמש גם כממונה על שוק ההון, ביטחון וחיסכון, במשרד האוצר. הודות לכך, הזכויות של מבוטחים נשמרות באופן מלא, מה שמביא לביטחון שיש מי שדואג לשלומם מאחורי הקלעים.

אילו שירותים נוספים ניתנים על ידי חברות ביטוח בריאות פרטי?

מלבד ביטוחי בריאות וטיפולים מסוגים שונים, חברות שונות מעניקות שירותים חיוניים נוספים, כמו ביטוח חיים, וכן ביטוח תאונות אישיות. ביטוח תאונות אישיות מגן על המבוטח במקרים של נכות, מוות או אובדן כושר עבודה. ביטוח תאונות אישיות אינו מכסה טיפולים רפואיים, אלא מעניק  סכום כסף קבוע מראש, אם מתרחש אחד המקרים אשר מצוינים בפוליסה.

ביטוח חיים – ביטוח שניתן ליישם כאשר המבוטח נפטר (במקרים מסוימים ישנו כיסוי ביטוח חיים גם בעת נכות). בסוג הביטוח הזה ניתן למשפחתו של המבוטח סכום חד פעמי, או קצבה חודשית, המאפשרת לה לשמור על אותה רמת חיים כמו זו שהייתה לפני פטירתו של המבוטח.

איזה ביטוח כדאי לבחור?

באופן אידיאלי, מומלץ לשלב בין ביטוח של קופות חולים ובין ביטוח של חברות פרטיות. כיום תשלום הפרמיה החודשי עבור ביטוח בריאות פרטי נמוך באופן משמעותי לעומת שנים קודמות ואזורים אחרים בעולם, כך שהתוספת החודשית אינה פוגעת בכלכלת הבית. בעת רכישה של פוליסת ביטוח פרטית מסוג כזה או אחר, לרבות ביטוח תאונות אישיות וכן ביטוח חיים, חשוב לבדוק את התנאים המוצעים על ידי החברות השונות, וכן את המחירים שהן דורשות עבור השירותים שלהן.

נוסף על כך, יש לוודא אם יש הגבלות מסוימות על הפוליסות של חברות ביטוח, כמו הגבלות על סמך מצב בריאותי. ייתכן שתצטרכו לשלם תעריפים גבוהים יותר אם אתם נמצאים בקבוצות סיכון שונות (מעשנים, בעלי עודף משקל, בעלי היסטוריה משפחתית של בעיות לב, ועוד), ולכן חשוב שתדברו עם סוכן ביטוח מוסמך שייתן לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו.

ביטוח בריאות מכל סוג שהוא מעניק לנו את השקט הנפשי שאנו מוגנים בעיתות של מצוקה, ולכן חשוב לא לוותר על הזכות החשובה הזו שיכולה לסייע לכם ולמשפחתכם לעבור זמנים קשים בצורה טובה יותר.

מתאימים את מיטב האופציות הביטוחיות עבורך
נשמח להכיר אותך מקרוב

לתיאום פגישה השאר/י פרטיך 

ביטוחים נפוצים

פספורטכארד

Passport card
הכרטיס המגנטי לביטוח נסיעות לחו”ל

ביטוח ביטול נסיעה

ביטוח תיירים
מיועד לתיירים שמבקשים לשהות בארץ

ביטוח עובדים זרים

ביטוח עובדים זרים
כיסוי רחב ומקיף במחיר משתלם

בדיקת תיק ביטוח

בדיקת תיק ביטוח
אנו נדאג להוזיל את הביטוחים שלכם